Faydee


Faydee (d. 2 Şubat 1987), Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı.[1]
2008’den bugüne müzik piyasasında etkindir. İlk olarak “Breakthrough/Not In The Mood” ile çıkış yapmıştır. Devamında yaptığı başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirmiştir. 2013’te çıkarttığı ‘Laugh you cry till’ isimli single çalışması Romanya, Almanya, İtalya, Rusya gibi birçok ülkede yayınlanmıştır ve 6 hafta boyunca Romanya müzik listesinde 1 numarada kalmıştır. En son çıkartmış olduğu single parçası “Can’t let go” ise sanatçıyı en çok dinlenenler arasına sokmuş ve birçok ülkede müzik listelerine girmeyi başarmıştır. “Wonder Why”, “Never Ever”, “Forget The World” ve “Say My Name” şarkıları da müzik listelerinde başarılı olmuştur.[2]

Dünyaca ünlü şarkıcı Faydee, Türkiye’ye geliyor. Faydee, 17 Ekim Cuma akşamı Premium Club İstanbul’da bir konser verecek.
Dünya müzik listelerini alt üst eden ve bu yaz internette 29 milyon tıklama sayısına ulaşarak bir rekora imza atan dünyaca ünlü Avusturalya’lı şarkıcı Faydee, 17 Ekim Cuma akşamı Türkiye’de ilk defa Premium Club İstanbul’da bir konser verecek.Son olarak ’Maria’ isimli hitini hayranlarıyla buluşturan Faydee, Can’t Let Go, Laugh Till You Cry, Catch Me isimli şarkılarıyla müzik listelerinde yer aldı.
Şarkıcı Faydee kimdir?
2 şubat 1987 Avustralya doğumlu olan sanatçı 2008 den bugüne müzik piyasasında etkindir. Şarkıcı aynı zamanda söz yazarı ve yapımcılık ta yapmaktadır. İlk olarak Breakthrough/Not In The Mood ile çıkış yapan sanatçı devamında yaptığı başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirmiştir. 2013 de çıkarttığı ‘Laugh you cry till’ adlı parçası 6 hafta boyunca Romanya müzik listesinde 1 numarada kalmıştır. En son çıkartmış olduğu single parçası ‘can’t let go’ ise sanatçıyı en çok dinlenenler arasına sokmuş ve bir çok ülkede müzik listelerine girmeyi başarmıştır.