Alexandra Stan


Alexandra Stan kısaca ünlü Romanya’lı genç bir şarkıcıdır. Şarkıcı olarak meşhur olmadan önce DJ ve mankenlik yapmıştır. “Lollipop” ismindeki şarkısını 20 yaşında iken söylemiş ve ilk kez bu şarkısı ile tanınmıştır. 2010 yılında söylediği “Mr. Saxobeat” ile dünya genelinde ünlenen Alexandra Stan 2011 yılında bu meşhur parçalarını da içeren ve 13 şarkıdan oluşan ilk albümü olan “Saxobeats”i çıkarmıştır.

Alexandra Stan ne zaman doğdu? Alexandra Stan 1989 yılında doğmuş bir şarkıcıdır. Alexandra Stan’ın doğum tarihi 10 Haziran 1989’dur. Alexandra Stan yaşı 2014 itibarıyla 25’tir. Alexandra Stan’in burcu nedir? Alexandra Stan’in burcu ikizlerdir.

Alexandra Stan’ın biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Alexandra Stan Romanya’nın Köstence kentinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitiminin ardından günümüzde de eğitim gördüğü doğduğu kent Köstence’de bulunan Andrei Saguna Üniversitesi İşletme bölümünde okumaya başlamıştır.

Çok küçük yaşlarda müziğe karşı büyük ve özel bir ilgisi olan Alexandra Stan popüler melodileri seslendirmekten, kendi melodilerini ve şarkılarını ortaya çıkarmaktan her zaman hoşlanmıştır. Alexandra Stan 2009 yılında katıldığı “Mamaia Müzik Festivali” gibi müzikle alakalı yarışmalara çok kez katılıp önemli başarılar elde etmiş ve müzik otoritelerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Alexandra Stan’ı başta ülkesi Romanya olmak üzere dünya genelinde diğer ülkelerde de bilinmeye başlamasını sağlayan ilk parça 2009 yılında seslendirdiği “Lollipop” olmuştur. Romanya radyolarında ve televizyon programlarında sıklıkla görünen Alexandra Stan ikinci single parçası “Mr. Saxobeat” ile uzun süre Romanya müzik listelerinde ilk sırada kalmıştır.

“Mr. Saxobeat” uluslararası alanda da önemli bir başarı yakalamış dünyanın saygın müzik listelerinde ilk sıraya yükselip birkaç hafta yerini korumayı başarmıştır.

Alexandra Stan kimdir, Alexandra Stan hayatı ve Alexandra Stan hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Alexandra Stan’in dini nedir  sorusunu cevaplayacağız. Alexandra Stan bir yaratıcının olduğuna inandığını belirtmiştir. Fakat ünlü şarkıcı inancı hakkında açıklama yapmama prensibine sahiptir.